Lizaki w roli słodkiego podarunku dla gości

Goście weselni zazwyczaj potrafią docenić gest pary młodej. Nawet najdrobniejszy i najskromniejszy upominek, wręczony w ramach podziękowania za wzięcie udziału w uroczystości i wspólne dzielenie miłych chwil, prawdopodobnie zostanie przyjęty z radością i uśmiechem, zwłaszcza gdy będzie to pyszna słodkość o bajecznym wyglądzie, taka jak weselny lizak.

Dlaczego warto postawić na słodycze?

Odpowiedź jest prosta – słodycze są najbardziej uniwersalną formą podarunku. Praktycznie wszyscy je lubią, co jest ważne, bo jednak trzeba mieć na uwadze to, że goście weselni są w różnym wieku i mają odmienne preferencje, dlatego nie każdy ucieszy się na widok miniaturki rzemieślniczego alkoholu albo luksusowego cygara. Lizaki podziękowanie dla gości to rozwiązanie neutralne i bezpieczne. Nawet osoby nieprzepadające za słodyczami lub niejadające ich z powodu diety lub problemów zdrowotnych zawsze będą mogły wręczyć je swoim dzieciom, kuzynostwu albo wnukom, więc lizaki z całą pewnością się nie zmarnują (a przez większość gości zostaną zjedzone od razu).

Swego czasu panowała moda na wręczanie gościom weselnych krówek, otaczanych ozdobnym papierem ze specjalnie wydrukowanymi napisami, a dziś rolę tych krówek przejmują lizaki, wpisujące się nieco lepiej we współczesne trendy weselne. Te przesłodkie cukrowe przysmaki za granicą już od lat są wykorzystywane do dziękowania przybyłym za pojawienie się na imprezie, no i na szczęście trend ten pojawił się również w Polsce, gdzie powoli zaczyna się zadomawiać.

Jakie lizaki są do wyboru?

Producenci weselnych słodyczy oferują lizaki we wszystkich możliwych kształtach, smakach i rozmiarach, a dodatkowo pozwalają je personalizować. Klasycznym wyborem będą okrągłe lizaki owocowe, np. truskawkowe lub cytrynowe (można też postawić na kilka różnych smaków, by salę wypełniły łakocie w różnych odcieniach), przyczepione do małych plastikowych patyczków o białym kolorze. Górna część lizaka owijana jest folią i następnie otaczana specjalnie przygotowaną karteczką ze spersonalizowanymi podziękowaniami, które para młoda sama może stworzyć lub też skorzystać z pewnych gotowych propozycji podziękowań.

Wygląd kartki również jest personalizowany (można przyozdobić ją jakimś wzorem lub zmienić jej fakturę albo kolor), a dopełnieniem uroczego upominku staje się scalająca to wszystko wstążeczka lub niewielka kokardka. Warto na pewno zatroszczyć się o odpowiedni wygląd lizaków podziękowanie dla gości i spróbować tak je zaprojektować, aby wkomponowały się one w charakter i wygląd całej uroczystości – by po prostu do niej pasowały.

Jak złożyć zamówienie na lizaki?

Najprościej uczynić to za pośrednictwem stron internetowych należących do producentów słodyczy weselnych. Po wybraniu odpowiedniego typu słodyczy zwykle zostaje się przeniesionym do formularza przeznaczonego do składania zamówienia. Para młoda wybiera typ lizaka i jego kształt, tworzy dla niego podziękowania przy pomocy kreatora, określa typ papieru i dodatkowe elementy zdobnicze, a następnie zaznacza ilość produktów, jaką chce zamówić, by potem już tylko za nie zapłacić i dokończyć składanie zamówienia.