Czy warto udekorować salę weselną literami i napisami?

W polskiej tradycji ślub jest nieodłącznie związany z przyjęciem weselnym, na które zaprasza się bliższą i dalszą rodzinę, a także znajomych. Na imprezie, która trwa bardzo często do białego rana, a potem są jeszcze poprawiny, nie może zabraknąć pysznego jedzenia, muzyki, no i oczywiście mocniejszych trunków. Przyjęcie odbywa się na sali, którą dekoruje para młoda. Dobrze dobrane dekoracje tworzą elegancki i stylowy klimat, o którym marzy każda para młoda. Jak więc udekorować salę weselną?

Przyjęcie weselne z tematem przewodnim

W ostatnich latach bardzo dużą popularnością cieszą się przyjęcia weselne organizowane w różnych stylach. Chętnie pary młode wybierają dekoracje i stroje, które pasują do stylu boho. Są też osoby, które preferują eleganckie przyjęcia urządzone w stylu zamkowym. Można też zdecydować się na temat przewodni. Może to być motyw z ulubionego filmu lub bajki, lub wesele w stylu hipisowskim. Pomysłów jest dużo i można stworzyć naprawdę niezapomnianą atmosferę, a goście z pewnością będą przez długie lata wspominać tę imprezę.

Jeśli na weselu jest ustalony temat przewodni, to oczywiście dekoracje muszą być do tego idealnie dopasowane. W stylu nowoczesnym nie powinny na stole stać polne kwiaty czy litery na wesele wykonane z drewna. Lepiej jest wybrać eleganckie róże i metalowe lub białe napisy, które są niezwykle eleganckie. 

Dekoracje sali weselnej – co wybrać?

Jeśli sala jest przystosowana do organizacji przyjęć weselnych, to najczęściej jest ona jasna i przestronna. Bardzo wielu właścicieli ma też zamontowane listwy LED, które po zmroku tworzą niesamowity efekt świetlny. Znakomicie wygląda to na zdjęciach. Na stołach nie może zabraknąć świeżych kwiatów. Można nimi udekorować też wejście na salę, ściany, a także kąty. 

W ostatnim czasie nikt nie wyobraża sobie wesela bez liter. Można je umieścić w różnych miejscach, tworząc ciekawe aranżacje. Jednymi z chętniej wybieranymi są inicjały pary młodej, które mogą zawisnąć na ścianie za parą młodą lub można je postawić na stole. Dodatkowo przyozdobione kwiatami wyglądają nietuzinkowo. Z racji tego, że wybór liter na wesele jest bardzo duży, to bez problemu można je dopasować do każdego stylu. 

Dlaczego warto ozdobić salę weselną literami i napisami?

Choć kwiaty są piękną ozdobą, to jednak same nie stworzą niezapomnianej atmosfery. Przy pomocy liter bez problemu można zmienić zwykłą salę weselną w coś wyjątkowego. Oczywiście nie można przesadzić. Jeśli całe ściany zostaną pokryte sentencjami miłosnymi, to nie będzie wyglądać to elegancko, a raczej tandetnie. Wszystko musi być robione z umiarem. 

Dekoracje z liter i słów można tak naprawdę wykonać wszędzie. Świetnie wyglądają na ścianie, na stołach, a także przy wejściu na salę lub w ogrodzie. Do wyboru są litery podświetlane, małe, duże, wykonane z drewna, metalu lub światłoczułych materiałów. Propozycji jest tak dużo, że nawet najbardziej wymagająca para młoda znajdzie coś dla siebie. Tego typu dekoracje są modne i eleganckie, a do tego każdy może stworzyć swoje własne napisy, dzięki którym wesele będzie wyjątkowe.