Ankieta weselna – dlaczego warto ją mieć na ślubie?

Nowożeńcy chcą, by dzień ich ślubu był wyjątkowy i niezapomniany. Chcą również, by pozostało im jak najwięcej pamiątek. Już nie tylko zdjęcia mogą przypominać nowożeńcom o tym, co wydarzyło się na ślubie. Jak zaplanować ankietę weselną, by była ciekawa i wesoła? 

Ankieta weselna – co to jest? 

Ankieta ślubna coraz częściej występuje w zastępstwie księgi gości, która jeszcze do niedawna biła rekordy popularności. Księga gości była wyłożona po to, by goście mogli kilka słów przekazać parze młodej. 

Ankieta ślubna pełni tę samą funkcję, ale są w niej pytania, na które trzeba odpowiedzieć. Dla wielu osób jest to forma, która jest bardziej przyjazna i łatwiejsza do wypełnienia. Wymyślanie tekstów samodzielnie do księgi gości dla wielu osób stanowiło ogromne wyzwanie. 

Jak wygląda ankieta ślubna? 

Ankieta ślubna jest zbiorem pytań skierowanych do gości – https://z-milosci.pl/c/ankiety-weselne. Najczęściej ma ona lekki charakter, a pytania zadawane są z przymrużeniem oka. 

Z ankiety weselnej pan młody może się dowiedzieć co ma robić, gdy żona mówi, że boli ją głowa. Żona może dowiedzieć się, że głośniej chrapie, a także uzyskać radę jak powiedzieć mężowi, że właśnie zarysowała jego ukochany samochód. 

Ważnym elementem ankiety są również dobre rady, których udzielają młodej parze bardziej doświadczeni małżonkowie. Kto jak nie mąż z wieloletnim stażem będzie wiedział jak zareagować, gdy żona oznajmia, że nie ma się w co ubrać? Warto również pamiętać, że tylko doświadczona żona poradzi sobie ze znalezieniem sposobu na marudzącego męża. Warto, by podsunęła swój pomysł młodej żonie. 

Ankieta ślubna jest zbiorem pytań, życzeń oraz dobrych rad dla małżonków, ale przede wszystkim jest wspaniałą pamiątka, która pozostanie nowożeńcom na zawsze. Dzięki temu, nawet po wielu latach, będą mogli powspominać swój najpiękniejszy dzień w życiu. 

Jak zaprojektować ankietę weselną? 

Ankieta ślubna, jak każdy inny element uroczystości weselnej, powinna być stylistycznie dopasowana do reszty dekoracji. 

Ankieta w stylu glamour może być wydrukowana na czarnym, czerwonym lub złotym papierze. Ważne, by był bogato zdobiony, gdyż ten styl lubi elegancki dekoracje, z których bije przepych. 

Zupełnie inaczej będzie wyglądała ankieta w stylu boho. Może być wydrukowana na białym papierze. Świetnie będzie również wyglądał papier stylizowany na sepię. Stary i zniszczony. Na weselu klasycznym sprawdzi się ankieta, na której znajdą się elementy dekoracyjne narysowane z lekkim przymrużeniem oka. Panna młoda oraz pan młody mogą być przedstawieni jako dzieci, można umieścić test trzeźwości, który będzie polegał na pokonaniu labiryntu czy kilka cytatów z piosenek, które mają scharakteryzować nastrój panujący na uroczystości. 

Ankieta ślubna powinna pojawić się na każdym weselu. Można je umieścić przy każdej winietce lub w koszu na stoliku, który znajduje się przy słodkich przekąskach. Jednym ze sposobów zmobilizowania gości do wypełnienia ankiety jest rozdanie jej przez świadków. Ważne, by nowożeńcy pamiętali o zostawieniu co najmniej kilku długopisów, by goście nie szukali ich po sali weselnej.