Najważniejsze informacje na zaproszeniach ślubnych

Zastanawiając się nad wyborem odpowiednich zaproszeń ślubnych, ogromne znaczenie ma nie tylko ich estetyka, kolorystyka czy kształt, ale także czytelność zaproszeń. Otrzymujący je goście powinni dostać wszystkie niezbędne informacje dotyczące ślubu i późniejszego wesela.

Jeżeli ślub organizowany jest bez wesela, goście również powinni zostać o tym poinformowani. Wszystkie informacje, o których możemy zapomnieć w zaproszeniu, mogą tylko spowodować zbędne zamieszanie lub nawet swego rodzaju nieprzyjemności.

Planując zaproszenia na ślub i wesele, należy dokładnie obmyślić, jakie konkretnie informacje chcemy w nim zawrzeć. O czym goście powinni wiedzieć, wybierając się na ślub i wesele. Pamiętajmy, że często na ślub musimy gdzieś dojechać, nie wolno więc pozostawić gości w niewiedzy.

W idealnych zaproszeniach ślubnych powinny znaleźć się następujące informacje:

– gdzie i kiedy będzie miał miejsce ślub: w treści zaproszenia należy napisać więc kilka ogólnych zdań, dzięki którym uzyskamy informacje gdzie i kiedy odbywa się uroczystość weselna oraz opcjonalnie gdzie i kiedy odbywa się ślub,

– koniecznie należy zaznaczyć, kto przystępuje do zawarcia sakramentu małżeństwa, czyli kto zaprasza na ślub/wesele.

– informacje dodatkowe takie jak: termin potwierdzenia przybycia, sugerowany strój, czy możliwość zorganizowania noclegu.

Zaproszenia ślubne powinny być zorganizowane w taki sposób, by otrzymujący je goście mieli pewność, gdzie i kiedy odbywa się uroczystość oraz czy będą mieli zagwarantowany nocleg.

Jeśli wszystkich przekazywanych informacji jest zbyt dużo, coraz częściej praktykuje się zamieszczanie ich na prostej strony internetowej.