O czym należy pamiętać, wybierając balony do dekoracji sali weselnej?

Przyjęcie weselne jest dla pary młodej jednym z ważniejszych momentów w ich życiu. Wszystko musi przebiegać idealnie, a zaproszeni goście mają bawić się wyśmienicie. Sala powinna być jasna i duża, a także odpowiednio udekorowana, aby wszystko dobrze wyglądało. Jednym z podstawowych elementów są balony. Jak je wybrać?

Dekoracja sali weselnej balonami

Dużo par młodych decyduje się na urządzenie wesela w jakimś stylu. W ostatnim czasie dużą popularnością cieszą się przyjęcia w stylu boho. Są także osoby, które chcą, aby motywem przewodnim był jakiś film lub bajka. Bez względu jednak na styl w każdym przypadku idealnym elementem dekoracji będą balony na wesele. Można je znaleźć w wielu ciekawych wzorach i kolorach, które z łatwością dopasuje się do każdej aranżacji. Bardzo ważne jest wybranie balonów, które pasują do pozostałych dekoracji. Kwiaty, świeczniki i obrusy powinny być w podobnych kolorach, co balony, aby wystrój nie był kiczowaty. 

Rodzaje balonów weselnych

Najczęściej spotykane są balony silikonowe. Są one bardzo wytrzymałe, a powietrze utrzymuje się w nich nawet przez dwa miesiące. Dostępne są w wielu ciekawych kolorach, choć w wersji weselnej najczęściej wybierane są te w barwach pastelowych. Dodatkowo można kupić także balony silikonowe w wersji strong, które doskonale nadają się do dekoracji samochodu czy ogrodu. Drugim wariantem są balony foliowe, które najczęściej występują w kolorach metalicznych. Można znaleźć duże i mniejsze baloniki w różnych kształtach. Dostępne są napisy, pojedyncze literki, a także balony z nadrukami. Zdecydowanie najwięcej par wybiera foliowe balony w kolorze złotym i srebrnym. 

Jak wybrać balony na wesele?

Wybierając balony weselne, należy przede wszystkim zwrócić uwagę na ich jakość wykonania. Muszą być one także dobrane do pozostałych dekoracji. Najlepiej wybrać je podczas kupna kwiatów. Wówczas można mieć pewność, że sala będzie udekorowana nowocześnie, a wszystkie elementy będą ze sobą współgrać. Balony powinny być wybrane w maksymalnie dwóch kolorach, aby nie wyglądały zbyt odpustowo. Można postawić na ecru i czerwień, jeśli na sali znajdują się czerwone róże. Pięknie wyglądają także jasne balony w połączeniu z niebieskimi lub fioletowymi na sali, która podświetlona jest laserami w tych barwach. 

Jakie kolory balonów weselnych są modne?

Podczas wyboru dekoracji weselnych warto zwrócić uwagę na obowiązujące trendy. Obecnie najmodniejsze są ozdoby w kolorach pastelowych w połączeniu ze złotem lub srebrem. Również balony weselne w tych barwach są najchętniej wybierane. Oczywiście wystrój powinien być dopasowany do stylu przyjęcia. Sala musi przede wszystkim podobać się parze młodej i jeśli ulubionym kolorem panny młodej jest błękit, to nie może go zabraknąć także w tym dniu. 

Jak udekorować ściankę za parą młodą?

Jedną z ważniejszych dekoracji jest ścianka za parą młodą. Najlepiej użyć do tego celu balonów z napisem Love lub inicjałami nowożeńców. Pięknie wyglądają także światełka puszczone wzdłuż ozdobnej zasłonki, które wyglądają obłędnie na zdjęciach.