Jak osłodzić gościom wesele?

Wesele to jedno z ważniejszych wydarzeń w naszym życiu. Zapraszamy bliskie nam osoby, aby towarzyszyły nam w takim dniu. Chcemy czuć ich obecność i wsparcie. Rodzina, znajomi życzą nam wszystkiego, co najlepsze na nowej drodze życia. Bardzo często wiele osób przyjeżdża z daleka i poświęca dla nas swój czas. Jak zatem odwdzięczyć się za ich przybycie i życzliwość? Czy możliwe jest znalezienie upominku, który przypadnie wszystkim do gustu? 

Słodkości w słoiku

Coraz popularniejszym upominkiem dla gości są miodki na wesele ze sklepów takich jak Z Miłości. Złoty syrop zamknięty w małych szklanych słoiczkach to idealna forma wyrażenia wdzięczności. Nie od dzisiaj wiadomo, że słodycze cieszą się uznaniem wśród dzieci, ale również i dorosłych. Miód można dodać do herbaty, zjeść na kanapce, użyć do ciasta, a nawet zajadać łyżeczką. Do wyboru są również różne smaki, które ucieszą nawet najbardziej wybredne podniebienie. Pamiętajmy również o właściwościach prozdrowotnych miodu takich jak: działanie antybakteryjne, leczenie przeziębień, obniżenie ciśnienia czy wzmacnianie naturalnej odporności. Taki podarunek oprócz tego, że będzie wyrazem wdzięczności, będzie również inwestycją w zdrowie naszych bliskich.

Jak wyglądają miodki na wesele? 

Jak wcześniej wspomniano najczęściej wybierana forma to małe szklane słoiczki o pojemności około 50g. Pasieki i firmy oferujące takie upominki najczęściej posiadają opcję personalizacji etykiet bądź wieczek. Możemy na nich umieścić nasze imiona, datę ślubu, dedykację czy krótkie cytaty. Dodatkowo prezent może być ozdobiony wstążką czy ozdobnym sznurkiem. Dzięki temu miody mogą być dostosowane do motywu przewodniego i kolorystyki naszego wesela. Taka forma jest bardzo elegancka. Słoiczki możemy wręczać osobiście podczas życzeń lub żegnając gości. Niemniej jednak będą się one pięknie prezentowały ustawione przy talerzach, na wiejskich stołach czy na słodkich bufetach. Uroku doda postawienie ich na drewnianych plastrach miodu. Wszystko zależy tylko od naszej wyobraźni.

Jaki miód wybrać?

Oprócz tego, że znanych jest wiele rodzajów miodu m.in. gryczany, spadziowy, lipowy czy wielkokwiatowy, aktualne oferty są również bogate w miody smakowe. Do wyboru mamy wzbogacone owocami, z dodatkiem kakao czy pyłkiem pszczelim. Najistotniejsze jest jednak to, aby były to miody jak najlepszej jakości. Miodki na wesele najlepiej zamówić w sprawdzonej pasiece, od godnego zaufania pszczelarza czy w sklepach ze zdrową żywnością. Powinny mieć one specjalne certyfikaty potwierdzające ich naturalność. Dzięki temu wiemy, że podarujemy naszym gościom prezent bezpieczny dla ich zdrowia. 

Obdarowywanie gości drobnymi upominkami jest coraz częściej spotykane. Warto oczywiście pamiętać, że są to najczęściej drobiazgi wręczane od serca. Są podkreśleniem tego, jak ważna jest dla nas obecność naszych bliskich. Miodki na wesele nie są zbyt drogim upominkiem, a więc świetnie się sprawdzą przy dużej liczbie gości. Atutem takich prezentów jest to, że nie są to kolejne gadżety kurzące się na półkach. Goście będą czuli, że jesteśmy im wdzięczni za przybycie.