Z jakiego materiału zaproszenia ślubne?

Wybierając nowe zaproszenia ślubne różowe z takich ofert, warto zwrócić uwagę nie tylko na ich design i cenę, ale również na jakość wykonania. Niestety nawet najładniejsze zaproszenia nie spełniać będą swoich zadań, gdy postawi się na słabej jakości papier. Mało osób zdaje sobie sprawę z tego, że podstawą udanego projektu jest zawsze papier. 

Jaka gramatura?

Wybierając papier na zaproszenia ślubne różowe warto zwrócić uwagę przede wszystkim na gramaturę. Jak powszechnie wiadomo unikać należy papieru o niskiej gramaturze. Doświadczone drukarnie polecają swoim klientom papier o grubości minimum 250g/m2. Gramaturę warto dostosować do układu zaproszenia. Na ten parametr szczególną uwagę muszą zwrócić osoby, które planują zakup zaproszeń składanych. Przy dużej gramaturze papieru niestety może pojawić się mniejszy lub większy problem przy falcowaniu. 

O czym należy pamiętać?

Oprócz wspomnianej powyżej gramatury warto zwrócić uwagę również na to, czy papier posiada specjalną folię uszlachetniającą. Z praktycznego punktu widzenia najlepszym wyborem będzie zawsze papier niepowlekany albo kredowy. Papier offsetowy jest najlepszym wyborem z kolei dla tych osób, które chcą postawić na proste zaproszenia, które charakteryzują się estetyczną formą. Warto wspomnieć również i o tym, że papier kredowy może być dostępny w dwóch różnych wariantach. Pierwszym z nich jest mat, a drugim błysk. Matowy papier jest mniej wiotki i zapewnia odpowiednią sztywność. Nie można zapominać również o specjalnych papierach ozdobnych.