Ślub w klimacie Japonii – oryginalność i prostota

Śluby tematyczne to popularny sposób, by uczynić ten jedyny w życiu dzień jeszcze bardziej wyjątkowym. W Internecie nie brak relacji ze ślubów i wesel boho, vintage, ekologicznych czy związanych z dzielonym przez Parę Młodą hobby. Oto kilka pomysłów, jak na te kilka wyjątkowych godzin przenieść się do Kraju Kwitnącej Wiśni.

Stroje dla Młodych – wschodnie inspiracje

Czy miłośnicy dawnej Japonii muszą obowiązkowo pojawić się na swoim ślubie w kimonach i drewnianych sandałach? Niekoniecznie (choć miecze samurajskie u Pana Młodego mogłyby stanowić stylowy akcent!). Współczesna moda ślubna z wyższej półki pełnymi garściami czerpie z japońskich trendów. Prosta, delikatna suknia ślubna, której jedyną ozdobę stanowi szeroki pas materiału, to jedno z oczywistych, ale nienachalnych nawiązań do tych tradycji. 

Kolejnym pomysłem jest motyw kwitnących wiśni, który może pojawić się w eleganckiej formie na biżuterii Panny Młodej, spinkach do mankietu Pana Młodego czy jego krawacie. A jeżeli ten sam motyw powtórzymy co jakiś czas w obrębie planowanych dekoracji, jak podziękowania dla gości: https://z-milosci.pl/podziekowania-slubne/dla-gosci, zaproszenia czy naklejki na samochodzie weselnym, uzyskany efekt podkreśli przemyślany projekt imprezy.

Ozdoby i dodatki – jak przenieść Japonię do Polski?

Na wesela i śluby w klimacie Japonii składa się szereg interesujących, a przy tym minimalistycznych z natury rozwiązań. To sprawia, że uzyskanie dalekowschodniej atmosfery w praktyce będzie nie tylko osiągalne dla większości jej fanów, ale także stosunkowo niedrogie. Najczęściej wystarczą tu niewielkie, precyzyjnie rozmieszczone nawiązania stylistyczne. 

Papierowe żurawie przy podziękowaniach ślubnych dla gości, sznury delikatnych lampionów w ogrodzie czy kaligrafowane pędzelkiem zaproszenia lub menu to przykłady takich pomysłów, po które sięgnąć może każdy. Dzięki takim elementom marzenia o polskim ślubie po japońsku staną się rzeczywistością, a wszyscy obecni będą go wspominać ze wzruszeniem.